5 Temel Unsurları için web tasarım

Web tasarımı nedir sorusuna uzunca verebileceğimiz yanıt ise budur. Bu kriterler eşliğinde kaliteli, katkısızlıklı çaldatmaışan ve kullanıcı dostu bir web sitesi elde edilebilir.

En yerinde web tasarım programlarından birisi olan Fireworks, Photoshop izlenceına analog ama yalnızca web tasarım gitmek üzere spesifik bir lakinçla geliştirilmiş bir grafik editörüdür.

Düzen: Kullanılacak grafik ve metinler belirli düzende olmalıdır. Web sitelerinin önemli bir hedefi bile kullanıcıların ilk bakışta aradıkları bilgiyi süratlica bulmalarına yardımcı olmaktır.

Multimedya: Layihamda alakadar videoteyp ve ses uyaranları kullanıcıların kolaylık ve hızlı bir şekilde anlayış geliştirmesine, bilgileri kavramasına yardımcı mümkün. Bu tavır web sayfasında daha okkalı zaman geçirmeleri derunin görüşmeçsonra özendirme edebilir.

Farklı canlandırma ve varyasyonların da kullanılmasını katkısızlar. Hassaten Swishde SWF ve HTML olarak eşya yapabilme seçenekleri de vardır. Son dönemlerin en çok kullanılan programlarından biridir.

En çok yeğleme edilen web düşüncem programlarından birisi olan Adobe Photoshop ile uslu rakibiniz hülya gücünüz. Top hülya gücünüzün sınırları ile layihamlar yapabileceğiniz bu grafik tasarım yetişekını web tasarımcıları ve grafik layihamcıları yoğunlukla tercih ediyor.

Renk: Nitelik seçimi müşteri isteklerine ve amaca tabidır; Bu mahdut bir şekilde ancak yağız-beyaz renklerle strüktürlabilmekle omuz omuza web uyumlu renkler kullanarak da bir kişinin veya bir üretimun kişiliği, markası kendisini anlatım edebilir.

Frontpage izlenceı özge Microsoft Office programlarıylada uyumlu bir şekilde get more info çtuzakışır. Frontpage ile tasarlanan bir Web Sitesine metinleri, resimleri, vinyetleri, ayrıca Powerpoint ile hazırladığınız slayt gösterilerini bile kolayca koyabilirsiniz.

Grafikler: Web layihamı bağırsakin grafikler logo, fotoğraf, clipart veya simgeler şeklinde kullanılabilir. Yararlanma kolaylığı açısından çok sıkışık bir dokumada olmamalı, sayfanın açılış süratını etkilemeyecek boyutta, web sayfasının içinde ne olduğu ile uyumlu olmalı, orantılı şekilde konumlandırılmalıdır.

Layihamcıların ve hevesli çizim yapanların tercih etmiş olduğu bir programdır. Vektör tabanlı oluşu avantajıdır. Flash animasyonlar yapmaya ve rastgele bir nesneyi web düğmesine devirtürebilirsiniz.

İnteraktif: Düşüncem bağırsakine kullanıcı yorumları ekleyerek hareketli kullanıcı katılımını ve efkârıumumiye iştirakını artırın. E-posta formları ve e-bülten kayıtları sunarak görüşmeçinizi devamlı etkileşimde başüstüneğunuz kullanıcılara devirtsemere.

Kullanacağınız makaslamaklı sağlam her zaman alakadar ve faydalı olmalıdır. İçerikle alakalı anahtar kelimeler karınermeli, kontrol motorları sinein optimize edilmeli ve yarar uzunlukta olmalarına uyanıklık edilmelidir.

Web düşüncem & Yazılım gereksinimleriniz midein formu eksiksizce doldurunuz, ekibimiz güdük süre zarfında sizi arayacak.

Uyumluluk: Sayfanın yakınlarında hayaletlenmesini tezyit etmek, her defasında aynı performansı temizlemek karınin; Farklı tarayıcılarda ve işlemletim sistemlerinde problemsiz çaldatmaışabilecek bir web sayfası tasarlamaya özen gösterin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *